
Texas Instruments
Product No:
DRV8313PWP
Manufacturer:
Package:
28-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 8V-60V 28HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6075
4.6075
10
4.14105
41.4105
25
3.91514
97.8785
100
3.393305
339.3305
250
3.219246
804.8115
500
2.888627
1444.3135
1000
2.43619
2436.19
2500
2.31438
5785.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 8V ~ 60V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 8V ~ 60V |
| Base Product Number | DRV8313 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |