
Texas Instruments
Product No:
DRV8317HREER
Manufacturer:
Package:
36-WQFN (5x4)
Batch:
-
Description:
24-V MAX 5-A PEAK THREE-PHASE MO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.47
2.47
10
2.2173
22.173
25
2.09228
52.307
100
1.782485
178.2485
250
1.673672
418.418
500
1.464463
732.2315
1000
1.213416
1213.416
2500
1.12973
2824.325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 4.5V ~ 20V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 5A |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 20V |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 36-WQFN (5x4) |