
Texas Instruments
Product No:
DRV8323RHRGZR
Manufacturer:
Package:
48-VQFN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MTR DRV MULTIPHAS 6-60V 48QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.921
4.921
10
4.4156
44.156
25
4.17468
104.367
100
3.61817
361.817
250
3.432616
858.154
500
3.080071
1540.0355
1000
2.597652
2597.652
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | Hardware |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Brushless DC (BLDC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 5mA |
| Voltage - Supply | 6V ~ 60V |
| Base Product Number | DRV8323 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |