
Texas Instruments
Product No:
DRV8323SRTAR
Manufacturer:
Package:
40-WQFN (6x6)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MTR DRV MULTPHAS 6-60V 40WQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.401
3.401
10
3.05235
30.5235
25
2.88534
72.1335
100
2.500685
250.0685
250
2.372492
593.123
500
2.128817
1064.4085
1000
1.795396
1795.396
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | SPI |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Brushless DC (BLDC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 5mA |
| Voltage - Supply | 6V ~ 60V |
| Base Product Number | DRV8323 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (6x6) |