
Texas Instruments
Product No:
DRV8328CRUYR
Manufacturer:
Package:
28-WQFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
60 V 1000/2000 MA 3-PHASE GATE D
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6505
2.6505
10
2.3769
23.769
25
2.24276
56.069
100
1.91083
191.083
250
1.794208
448.552
500
1.569932
784.966
1000
1.300797
1300.797
2500
1.211088
3027.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Controller - Current Management |
| Interface | PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 2A |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 60V |
| Base Product Number | DRV8328 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 28-WQFN (4x4) |