
Texas Instruments
Product No:
DRV8350FSRTVR
Manufacturer:
Package:
32-WQFN (5x5)
Batch:
-
Description:
102-V MAX 3-PHASE SMART GATE DRI
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.396
5.396
10
4.84595
48.4595
25
4.58166
114.5415
100
3.970715
397.0715
250
3.767092
941.773
500
3.380214
1690.107
1000
2.850779
2850.779
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | SPI |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Brushless DC (BLDC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 9V ~ 75V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 25mA |
| Voltage - Supply | 6V ~ 95V |
| Base Product Number | DRV8350 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-WQFN (5x5) |