
Texas Instruments
Product No:
DRV8353FHRTAR
Manufacturer:
Package:
40-WQFN (6x6)
Batch:
-
Description:
102-V MAX 3-PHASE FUNCTIONAL SAF
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8045
5.8045
10
5.2155
52.155
25
4.9305
123.2625
100
4.273195
427.3195
250
4.054068
1013.517
500
3.637702
1818.851
1000
3.06794
3067.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | Hardware |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Brushless DC (BLDC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 9V ~ 75V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 25mA |
| Voltage - Supply | 7V ~ 100V |
| Base Product Number | DRV8353 |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Multiphase |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (6x6) |