
Texas Instruments
Product No:
DRV8410PWPR
Manufacturer:
Package:
16-HTSSOP
Batch:
-
Description:
1.65-V TO 11-V, 2.5-A, DUAL H-BR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6625
1.6625
10
1.49245
14.9245
25
1.4079
35.1975
100
1.199565
119.9565
250
1.12632
281.58
500
0.98553
492.765
1000
0.816582
816.582
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 1.65V ~ 11V |
| Step Resolution | 1, 1/2 |
| Current - Output | 2.5A |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 11V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |