
Texas Instruments
Product No:
DRV8410RTER
Manufacturer:
Package:
16-WQFN (3x3)
Batch:
-
Description:
1.65-V TO 11-V, 2.5-A, DUAL H-BR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6055
1.6055
10
1.4402
14.402
25
1.3585
33.9625
100
1.15748
115.748
250
1.0868
271.7
500
0.95095
475.475
1000
0.78793
787.93
2500
0.73359
1833.975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | NMOS |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 1.65V ~ 11V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 2.5A |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 11V |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 16-WQFN (3x3) |