
Texas Instruments
Product No:
DRV8426ERGER
Manufacturer:
Package:
24-VQFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
35V, 1.5A BIPOLAR STEPPER OR DUA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.325
3.325
10
2.98395
29.8395
25
2.82112
70.528
100
2.444825
244.4825
250
2.319482
579.8705
500
2.08126
1040.63
1000
1.755277
1755.277
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Phase/Enable |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 4.5V ~ 33V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 1.5A |
| Voltage - Supply | 0V ~ 5.5V |
| Base Product Number | DRV8426 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |