
Texas Instruments
Product No:
DRV8434PRGER
Manufacturer:
Package:
24-VQFN (4x4)
Batch:
-
Description:
48-V, 2.5-A BIPOLAR STEPPER OR D
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2655
4.2655
10
3.8285
38.285
25
3.61912
90.478
100
3.13652
313.652
250
2.975666
743.9165
500
2.670051
1335.0255
1000
2.251852
2251.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 2.5A |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 48V |
| Base Product Number | DRV8434 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |