
Texas Instruments
Product No:
DRV8662RGPR
Manufacturer:
Package:
20-QFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 3V-5.5V 20QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7645
2.7645
10
2.48235
24.8235
25
2.3465
58.6625
100
2.03376
203.376
250
1.929488
482.372
500
1.731318
865.659
1000
1.46015
1460.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Analog, PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | Haptic Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 20V ~ 200V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 75mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | DRV8662 |
| Motor Type - AC, DC | Piezo |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x4) |