
Texas Instruments
Product No:
DRV8811PWP
Manufacturer:
Package:
28-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MTR DRV BIPLR 3-5.5V 28HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.9875
4.9875
10
4.47735
44.7735
25
4.23244
105.811
100
3.668235
366.8235
250
3.480116
870.029
500
3.122707
1561.3535
1000
2.633609
2633.609
2500
2.50193
6254.825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Logic |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 8V ~ 38V |
| Step Resolution | 1, 1/2, 1/4, 1/8 |
| Current - Output | 1.9A |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | DRV8811 |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |