
Texas Instruments
Product No:
DRV8828PWPR
Manufacturer:
Package:
28-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MTR DRVR BIPLR 8.2-45V 28SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.857
3.857
10
3.4656
34.656
25
3.27674
81.9185
100
2.839835
283.9835
250
2.694162
673.5405
500
2.417484
1208.742
1000
2.038833
2038.833
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 8.2V ~ 45V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 3A |
| Voltage - Supply | 8.2V ~ 45V |
| Base Product Number | DRV8828 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |