
Texas Instruments
Product No:
DRV8829PWPR
Manufacturer:
Package:
28-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MTR DRVR BIPLR 8.2-45V 28SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.636
4.636
10
4.16005
41.6005
25
3.93262
98.3155
100
3.408125
340.8125
250
3.233382
808.3455
500
2.9013
1450.65
1000
2.446877
2446.877
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 8.2V ~ 45V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 3.5A |
| Voltage - Supply | 8.2V ~ 45V |
| Base Product Number | DRV8829 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |