DS18VP6FF100
Banner Engineering Corporation
Product No:
DS18VP6FF100
Description:
DS18VP6FF100 CABLE PNP 100MM FIX
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series DS18
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (660nm)
Response Time -
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6, IEC IP67
Base Product Number DS18VP6
Output Configuration PNP
Operating Temperature -20°C ~ 70°C