Home / Oscillators / DSA1001CL2-012.2880TVAO
DSA1001CL2-012.2880TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1001CL2-012.2880TVAO
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-105C SMD
Series DSA1001
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 12.288 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 8mA