Home / Oscillators / DSA1105DA1-022.5792VAO
DSA1105DA1-022.5792VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1105DA1-022.5792VAO
Description:
MEMS OSC AUTO -40C-125C
Output CMOS
Series DSA1105
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 22.5792 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSA1105
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 35mA