Home / Oscillators / DSA1121BI2-027.0000VAO
DSA1121BI2-027.0000VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1121BI2-027.0000VAO
Description:
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
Output CMOS
Series DSA1121
Package Bulk
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 27 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSA1121
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA