Home / Oscillators / DSA1124DL2-024.0000TVAO
DSA1124DL2-024.0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1124DL2-024.0000TVAO
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSA1124
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 42mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA