Home / Oscillators / DSA1223DL1-100M0000TVAO
DSA1223DL1-100M0000TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1223DL1-100M0000TVAO
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-105C SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSA12X3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)