Home / Oscillators / DSA1224CL1-156M2500VAO
DSA1224CL1-156M2500VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1224CL1-156M2500VAO
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 156.25MHZ,
Type XO (Standard)
Output HCSL
Series DSA12X4
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 40mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 23mA (Typ)