Home / Oscillators / DSA6102HA1B-033.3333VAO
DSA6102HA1B-033.3333VAO
Microchip Technology
Product No:
DSA6102HA1B-033.3333VAO
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-125C SMD
Output CMOS
Series DSA61XX
Package Bag
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 33.3333 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VFLGA
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)