Home / Oscillators / DSC1001CL1-020.0000T
DSC1001CL1-020.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1001CL1-020.0000T
Description:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series DSC1001
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSC1001
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 6.3mA