Home / Oscillators / DSC1001DI5-080.0000
DSC1001DI5-080.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1001DI5-080.0000
Description:
MEMS OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 558
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series DSC1001
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 80 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number DSC1001
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 8.7mA