Home / Oscillators / DSC1003BE1-025.0000
DSC1003BE1-025.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1003BE1-025.0000
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Output CMOS
Series DSC1003
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1003
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 6.3mA