Home / Oscillators / DSC1003DI2-100.0000
DSC1003DI2-100.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1003DI2-100.0000
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 819
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Output CMOS
Series DSC1003
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1003
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 9.6mA