Home / Oscillators / DSC1003DI5-024.5760
DSC1003DI5-024.5760
Microchip Technology
Product No:
DSC1003DI5-024.5760
Description:
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
Output CMOS
Series DSC1003
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 24.576 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1003
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 6.3mA