Home / Oscillators / DSC1004CL2-030.0000T
DSC1004CL2-030.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1004CL2-030.0000T
Description:
MEMS OSCILLATOR SMD
Output CMOS
Series DSC1004
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Frequency 30 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 8mA