Home / Oscillators / DSC1033AE1-024.0000
DSC1033AE1-024.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1033AE1-024.0000
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Output CMOS
Series DSC1033, PureSilicon™
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)