Home / Oscillators / DSC1033CI2-015.3600T
DSC1033CI2-015.3600T
Microchip Technology
Product No:
DSC1033CI2-015.3600T
Description:
MEMS OSC XO 15.3600MHZ CMOS SMD
Series DSC1033, PureSilicon™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 15.36 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)