Home / Oscillators / DSC1033CI2-025.0012T
DSC1033CI2-025.0012T
Microchip Technology
Product No:
DSC1033CI2-025.0012T
Description:
MEMS OSC XO 25.0012MHZ CMOS SMD
Output CMOS
Series DSC1033, PureSilicon™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 25.0012 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number DSC1033
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 10mA