Home / Oscillators / DSC1101DL2-024.0000T
DSC1101DL2-024.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1101DL2-024.0000T
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Series DSC1101
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1101
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 35mA