Home / Oscillators / DSC1102BI2-156.2500
DSC1102BI2-156.2500
Microchip Technology
Product No:
DSC1102BI2-156.2500
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series DSC1102
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 156.25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1102
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 58mA