Home / Oscillators / DSC1103CI2-300.0000T
DSC1103CI2-300.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1103CI2-300.0000T
Description:
MEMS OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
Series DSC1103
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 300 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1103
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA