Home / Oscillators / DSC1103CI5-103.1250T
DSC1103CI5-103.1250T
Microchip Technology
Product No:
DSC1103CI5-103.1250T
Description:
MEMS OSC LOW JITTER 103.125MHZ L
Series DSC1103
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 103.125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1103
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA