Home / Oscillators / DSC1103CL2-233.3333
DSC1103CL2-233.3333
Microchip Technology
Product No:
DSC1103CL2-233.3333
Description:
MEMS OSC LOW POWER LVDS -40C-105
Series DSC1103
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 233.3333 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1103
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm