Home / Oscillators / DSC1103CL3-093.4400T
DSC1103CL3-093.4400T
Microchip Technology
Product No:
DSC1103CL3-093.4400T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC 93.44MHZ LVDS 20PPM 3.2
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC1103
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 93.44 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1103
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm