Home / Oscillators / DSC1103DL5-159.3750
DSC1103DL5-159.3750
Microchip Technology
Product No:
DSC1103DL5-159.3750
Description:
OSC MEMS AUTO -40C-105C SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC1103
Package Tube
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 159.375 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 32mA