Home / Oscillators / DSC1121AE2-004.9152
DSC1121AE2-004.9152
Microchip Technology
Product No:
DSC1121AE2-004.9152
Description:
MEMS OSC 4.9152MHZ LVCMOS 25PPM
Series DSC1121
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 4.9152 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1121
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA