Home / Oscillators / DSC1121AM1-024.0000T
DSC1121AM1-024.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1121AM1-024.0000T
Description:
MEMS OSC., LOW JITTER, 24MHZ, LV
Series DSC1121
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 22mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA