Home / Oscillators / DSC1121CE1-025.0012
DSC1121CE1-025.0012
Microchip Technology
Product No:
DSC1121CE1-025.0012
Description:
MEMS OSC XO 25.0012MHZ CMOS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 45
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series DSC1121
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25.0012 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1121
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA