Home / Oscillators / DSC1121CE1-133.3333
DSC1121CE1-133.3333
Microchip Technology
Product No:
DSC1121CE1-133.3333
Description:
MEMS OSC XO 133.3333MHZ CMOS SMD
Series DSC1121
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 133.3333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1121
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA