Home / Oscillators / DSC1121DL2-024.7500T
DSC1121DL2-024.7500T
Microchip Technology
Product No:
DSC1121DL2-024.7500T
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC XO 24.7500MHZ CMOS SMD
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series DSC1121
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 24.75 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1121
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA