Home / Oscillators / DSC1122BE1-125.0000T
DSC1122BE1-125.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC1122BE1-125.0000T
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Series DSC1122
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Base Product Number DSC1122
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 58mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA