Home / Oscillators / DSC1123AI2-185.0000
DSC1123AI2-185.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1123AI2-185.0000
Description:
MEMS OSCILLATOR LOW JITTER
Series DSC1123
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 185 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1123
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA