Home / Oscillators / DSC1123AL1-148.5000
DSC1123AL1-148.5000
Microchip Technology
Product No:
DSC1123AL1-148.5000
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC XO 148.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series DSC1123
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 148 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1123
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 22mA