Home / Oscillators / DSC1123BE1-266.6667
DSC1123BE1-266.6667
Microchip Technology
Product No:
DSC1123BE1-266.6667
Description:
OSC MEMS AUTO -20C-70C SMD
Series DSC1123
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 266.6667 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA