Home / Oscillators / DSC1123BL5-125.0000
DSC1123BL5-125.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1123BL5-125.0000
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1594
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series DSC1123
Package Tube
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-VDFN
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1123
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 22mA