Home / Oscillators / DSC1123DE1-100.0000
DSC1123DE1-100.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1123DE1-100.0000
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Series DSC1123
Package Tube
Ratings AEC-Q100
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Base Product Number DSC1123
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 32mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA